JUDr. Stanislav Polčák

  • STAN
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.01.2021 17:20:00

To si ušily na míru vládní strany v době opoziční smlouvy

To si ušily na míru vládní strany v době opoziční smlouvy

Komentář na facebookovém profilu k ústavní stížnosti senátorů na volební zákon, který poškozuje menší strany a koalice


Dvě sporné části volebního zákona z dob opoziční smlouvy, které poškozují menší strany a koalice, se mohou stát minulostí.

Příští týden Ústavní soud projedná stížnost senátorů, kterou jsem podával v roce 2017. Stížnost napadá zaprvé nespravedlivý přepočet hlasů na mandáty, kdy vítěz voleb získá více křesel, než by mu podle počtu hlasů mělo náležet. Hlasy voličů z jednotlivých krajů mají podle tohoto systému různou váhu, což je nepřijatelné. Ve druhém bodě pak napadáme nutnost, aby volební koalice musely pro zvolení získat 10, 15 nebo více procent hlasů.

Obě části zákona si ušily na míru vládní strany v době opoziční smlouvy. Pokud je Ústavní soud vyškrtne, bude to zásadní změna k lepšímu a spravedlivějšímu volebnímu systému v ČR.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama