JUDr. Vojtěch Filip

  • KSČM
  • Jihočeský kraj
  • 1. místopředseda PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,56. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.10.2021 6:32:00

Piráti porušují zákon, SPOLU a STAN zavírají oči

Piráti porušují zákon, SPOLU a STAN zavírají oči

Komentář na facebookovém profilu k poslaneckému klubu Pirátů, založenému v rozporu s jednacím řádem Poslanecké sněmovny ČR

 Z kvarteta fotbalistů trenér jedenáctku neposkládá, ani kdyby se na hlavu stavěl. Pravidla jsou totiž jasná.

Stejně jasnou řečí hovoří i Zákon o jednacím řádu Poslanecké sněmovny PČR - že totiž poslanecký klub musí mít pro svůj vznik deset poslanců. Novela z roku 2006, kterou si vynutili tenkrát Zelení se šesti členy, sice připouští ustanovení klubu na začátku volebního období s nejméně třemi poslanci, avšak jen pro samostatně kandidující stranu.

Tou ale Piráti nebyli, nicméně i tak si svůj čtyřčlenný klub již ustanovili. A nebuďme naivní, že by jim ve sněmovně tahle partyzánština neprošla. Kvůli klidu u poslaneckého krbu mávne SPOLU a STAN nad ohnutím zákona rukou. Oni jsou přece jednotní a drží při sobě...

Něco jsem ve sněmovně zažil a myslím, že procedurálně vím, o čem píšu. Proto jsem nesmírně zvědav, jak tahle tzv. demokratická povolební garnitura odůvodní poskytování státního finančního příspěvku pirátskému poslaneckému klubu. Prokazatelně se totiž jedná či bude jednat o porušení zákona.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama