Jakub Janda

  • ODS
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.04.2021 8:38:00

Ministr zdravotnictví musí dětem umožnit pohyb, ne jim v tom bránit

Ministr zdravotnictví musí dětem umožnit pohyb, ne jim v tom bránit

Poslanec ODS a místopředseda sněmovního podvýboru pro sport Jakub Janda vyzval ministra zdravotnictví Petra Arenbergera, aby upravil podmínky pro sportovní aktivity dětí a mládeže.

 „Se znepokojením sleduji zprávy, jak děti a mládež trpí nedostatkem pohybu. Řada odborníků upozorňuje, že jedním z akutních následků může být obezita. A je známo, jaké negativní dopady to na ně a jejich celkový zdravotní stav může mít do budoucna. Ne nadarmo se říká – ve zdravém těle zdravý duch. A u dětí to platí dvojnásob,“ uvedl Jakub Janda.

Řešení se přitom nabízejí. Děti jsou ve školách testovány, takže by nemělo být problémem je ve větší míře pustit i na sportoviště. Vyzval zároveň ministra zdravotnictví Petra Arenbergera, aby se zasadil o rozumnější pravidla pro sportovní aktivity a zveřejnil srozumitelný scénář jejich obnovy. „Je tu více než deset milionů tazatelů, kteří si zaslouží odpověď. A mezi nimi i děti a mládež, o něž by nám mělo jít v první řadě,“ dodal Jakub Janda.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama