Jakub Janda

  • ODS
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,26. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

21.11.2017 12:08:13 - Boolek

poslanec

Dobrý den, pokud mě pamět neklame, jste politikou nepolíbený. Proč jste se probůh rozhodl stát zrovna poslancem? Opravdu vás nenapdlo se věnovat něčemu užitečnějšímu, v čem jste fakt dobrý? Co asi pro sport jako opoziční poslance uděláte? Podle mě nic. Nebo vás lákal vysoký stálý příjem, jak jste naznačil v rádiu? Díky za upřímnou odpověď.

Odpověď

01.07.2021 13:08:22 - Jakub Janda
Dobrý den,
politikou jsem před získáním mandátu poslance nepolíbený rozhodně nebyl. Do ODS jsem vstoupil již v roce 2008 a byl jsem aktivní jak v komunální, tak i v krajské politice. 
Mé tři priority byly a stále jsou: 
1. Bránit svobodu a demokracii v naší zemi,2. Nízké daně a méně byrokracie,3. Podpora sportu.
Zejména kvůli třetímu bodu jsem se rozhodl do sněmovny kandidovat a myslím, že se mi jej naplňovat daří. Zejména v roli místopředsedy Podvýboru pro sport, kdy jsem prosadil v opozičních lavicích podporu vzniku Národní sportovní agentury nebo pomohl vodákům prosadit změny v zákoně o vodách. Rovněž jsem byl během koronavirové epidemie hlavním opozičním politikem, který kritizoval nelogické restrikce ve sportu a naopak tvrdě zastával postoj, aby se sportoviště otevřela VŠEM bez rozdílu.
Za své čtyřleté působení ve sněmovně jsem také předložil 18 pozměňovacích návrhů, podepsal jsem nebo byl jsem přímým předkladatelem 42 novel zákonů, ústně jsem interpeloval celkem 26x, písemně pak dohromady 7x. Do března 2020, než začala koronavirová epidemie a sněmovna fungovala v polovičním formátu, jsem měl docházku na jednání sněmovny okolo 97 %. 
Věřím, že jsem Vás po necelých čtyřech letech přesvědčil o tom, že své místo ve sněmovně mám!