Jakub Kulhánek, MA

  • ČSSD
  • ministr zahraničí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,68. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.05.2021 11:15:00

Díky přesunu ústředí RFE/RL do Prahy má ČR k Svobodné Evropě mimořádný vztah

Díky přesunu ústředí RFE/RL do Prahy má ČR k Svobodné Evropě mimořádný vztah

V úterý 4. května 2021 přijal ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) prezidenta Rádia Svobodná Evropa (RFE/RL) Jamie Flye.

 U příležitosti mezinárodního Dne svobody tisku ministr Kulhánek ocenil především dlouhodobý přínos RFE/RL k profesionální a plně nezávislé žurnalistice, a to navíc v těch regionech, kde svobodná média nejsou samozřejmostí.

„Díky přesunu ústředí RFE/RL do Prahy před více než 25 lety má Česká republika ke Svobodné Evropě mimořádný vztah,“ uvedl ministr Kulhánek. „S prezidentem Flyem jsme se shodli, že nezávislí novináři v dnešní době čelí rostoucímu tlaku, pronásledování a fyzickým útokům v řadě zemí světa,“ dodal ministr a připomněl, že jen za poslední rok bylo podle UNESCO zabito 76 novinářů.

MZV hodlá nadále rozvíjet společné aktivity mimo jiné ve formě novinářských stipendií Václava Havla a Jiřího Dienstbiera a na mezinárodní scéně systematicky podporovat svobodný přístup k informacím.

U příležitosti Dne svobody tisku publikoval ministr Kulhánek spolu se svým slovenským a rakouským protějškem společný článek nazvaný Novináři bez ochrany, v němž podpořil svobodná média. Ministři také vyjádřili odhodlání bránit bezpečnost a svobodnou práci novinářů ve svých zemích i ve světě. Odsoudili také útoky na novináře, které v době epidemie koronaviru podle jejich názoru ještě zesílily.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama