Jakub Kulhánek, MA

  • ČSSD
  • ministr zahraničí v demisi
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,71. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.10.2021 12:49:00

Mluvili jsme o bezpečnosti a nelegální migraci

Mluvili jsme o bezpečnosti a nelegální migraci

Komentář na facebokoovém profilu k minulému týdnu.

 Dobré ráno! Přeji vám úspěšný start do nového týdne a tady ještě krátké ohlédnutí za tím uplynulým:

V pondělí jsem jednal v Budapešti s ministry zahraničí Maďarska, Polska, Slovenska a Egypta. A naše hlavní společné téma? Mluvili jsme o bezpečnosti a nelegální migraci. Oceňuji konstruktivní a rozumný přístup Egypta k izraelsko-palestinským jednáním, kde se snaží přispět k hledání mírových řešení. Jeho role na Blízkém východě je klíčová. A také o ekonomické spolupráci mezi Egyptem a našimi čtyřmi středoevropskými státy. Díky moc za organizaci, taková jednání mají smysl!

Zúčastnil jsem se také Mezinárodního fóra k připomínce holocaustu a boji proti antisemitismu ve švédském Malmö. V projevu jsem mluvil třeba o boji proti antisemitismu na sociálních sítích a představil jsem tři české závazky ke zlepšení situace v této oblasti. Připravujeme naši národní strategii v boji proti antisemitismu, vznikne státní příspěvková organizace Památník ticha a během našeho předsednictví v EU příští rok uspořádáme mezinárodní konferenci k Terezínské deklaraci. Prohodil jsem pár slov také s kolegy z Chorvatska a Švédska nebo s maďarskou ministryní pro rodinu. Skvělé setkání! Bylo mi ctí naší zemi reprezentovat.

Ve čtvrtek jsem zamířil na rezidenci amerického velvyslance, kde zahajovala provoz svého inovačního centra v Praze americká společnost SentinelOne, která se zabývá kybernetickou bezpečností. Vytvoří v Česku 300 pracovních míst a v následujících třech letech investuje víc než miliardu korun. Přesně tak má podle mě vypadat podpora oživení naší ekonomiky! Moc děkuji za pozvání a moc držím palce!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama