ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.07.2016 12:01:19

Kraj opět přispěje nemocnicím na provoz jedinečných oddělení

 Kraj opět přispěje nemocnicím na provoz jedinečných oddělení

Provoz dvanácti ztrátových nemocničních oddělení podpoří Karlovarský kraj formou závazku veřejné služby. Nemocnicím v K. Varech, Sokolově a Ostrově, které tato jedinečná oddělení s celokrajskou působností provozují, poskytne 32,1 milionu korun.

Kraj si důležitou a přitom prodělečnou zdravotnickou péči objedná a zaplatí. 

„Z hlediska příjmů od zdravotních pojišťoven nepatří tato oddělení mezi lukrativní. Jsou ale nezbytně nutná pro pacienty a proto si zaslouží pozornost Karlovarského kraje,“ řekl hejtman Martin Havel. Nejvyšší vyrovnávací platbu 21,7 milionu korun obdrží Karlovarská krajská nemocnice. Provozuje totiž hned sedm nepostradatelných lůžkových oddělení: infekční, plicní, urologické, ORL, kožní, neonatologické, OARIM (anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicína). A k tomu zajišťuje příslužbu gastroenterologické ambulance. 

Dvě jedinečná a zároveň ekonomicky nevýhodná oddělení poskytují péči v soukromé Nemocnici v Ostrově. Její vlastník - společnost Nemos Plus - získá od kraje 6,3 milionu korun na dofinancování provozu oddělení psychiatrie a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. Firmě Nemos Sokolov, která spravuje sokolovskou nemocnici, přispěje Karlovarský kraj částkou 4,1 milionu korun na chod dvou ztrátových oddělení – očního a soudního lékařství a toxiologie.       

„Dostáli jsme současně slibu, že závazek veřejné služby budeme postupně snižovat,“ konstatoval hejtman. Karlovarská krajská nemocnice dostane oproti loňsku vyrovnávací platbu nižší o 15 milionů korun, ostrovská o 2,4 milionu a sokolovská o 2,2 milionu korun. Výše plateb pro letošní rok vychází z ekonomických údajů nemocnic za rok 2015. 
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama