ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26. 7. 2016 12:50:16

Kraj řeší další pokusy kamionů přejíždět most v Šemnici

 Kraj řeší další pokusy kamionů přejíždět most v Šemnici

I přes veškerá nová dopravní opatření, včetně nainstalovaných mohutných zábran a značení, registruje Karlovarský kraj další pokusy řidičů kamionů zkrátit si cestu zakázanou trasou po mostě přes Ohři v Šemnici.

​Nákladní auta v ojedinělých případech dál porušují pravidla silničního provozu, když nerespektují značky omezující maximální tonáž vozidel vjíždějících na úzký most.    

„Karlovarský kraj udělal všechno pro to, aby ochránil nejen ohrožený most, ale i občany, kteří bydlí v okolí. Bohužel nemůžeme za to, že řidiči nerespektují dopravní značky. Již před provedením úprav zatáčky u vjezdu na most jsme opakovaně žádali, aby byl těžkým nákladním automobilům znemožněn příjezd už od horní křižovatky. Policie však s tímto návrhem nesouhlasila.  Znovu tedy vyzveme dopravní policii, aby zvážila zavedení dalších opatření, protože situace ohledně snahy kamionů dostat se přes most rozhodně není v pořádku,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Pánik.

Karlovarský kraj nechal na počátku dubna tohoto roku upravit zatáčku těsně před šemnickým mostem, aby se do ní dlouhé a těžké kamiony jednoduše nevešly. Do zákruty před přemostěním byly zabetonovány železné sloupy a umístěna naváděcí svodidla. Šlo o jediné účinné dopravní řešení, které se ukázalo jako schůdné po mnoha jednáních, jež vedení kraje vedlo s kompetentními orgány a institucemi téměř deset měsíců. Schůzek se účastnila dopravní policie, projektanti, silničáři, odborní úředníci i samotní občané Šemnice.

Pokud by Karlovarský kraj na porušování pravidel silničního provozu v Šemnici nezareagoval, hrozilo další přetěžování mostu a zhoršení jeho technického stavu. To by pravděpodobně dříve či později skončilo vynuceným uzavřením mostu z bezpečnostních důvodů. Obyvatelům obce i širšího okolí by kvůli objížďce vznikly velké komplikace.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama