ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.07.2016 12:33:06

Chystá se modernizace křižovatek a silnic na Žluticku

Chystá se modernizace křižovatek a silnic na Žluticku

Tři dopravní stavby připravuje Karlovarský kraj na Žluticku na silnici II/205. Nechá zmodernizovat hlavní křižovatku ve Žluticích, v sousedních Záhořicích a opraví úsek Močidlec - Vladořice. To vše za celkem 25 milionů korun (bez DPH).

  Rada Karlovarského kraje schválila zadání těchto veřejných zakázek na provedení stavebních prací. „Jde o první akce na krajských silnicích, k jejichž financování bychom chtěli využít dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Jediné kritérium při posuzování nabídek firem bude nejnižší cena,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Pánik. 

V centru Žlutic dojde k podstatné úpravě křižovatky silnic II/205 a II/193, kde se stýkají ulice Mlýnská, Nádražní a Příkopy. Křižovatku nechá kraj přebudovat na standardní stykovou, předělat její šířkové uspořádání a zbourat horní spojnici rozcestí včetně původní kamenné opěrné zdi. Náklady se odhadují na 4,6 milionu korun. Prakticky stejný druh modernizace v hodnotě 4,5 milionu korun čeká i složitou křižovatku silnic II/205 a II/226 v nedalekých Záhořicích. Řidiči se dočkají také kompletní rekonstrukce silnice mezi obcemi Močidlec a Vladořice. Přibližně dvoukilometrový úsek silnice druhé třídy je nutné rozšířit, zpevnit a odvodnit. Hodnota prací se bude pohybovat kolem předpokládaných 15 milionů korun.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama