ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,06. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.05.2013 12:47:00

Je nejvyšší čas zatnout daňovým rájům tipec

Je nejvyšší čas zatnout daňovým rájům tipec

Evropský parlament dnes čeká hlasování o zprávě o daňových podvodech, daňových únicích a daňových rájích.

„Je nejvyšší čas zatnout daňovým rájům tipec. Daňový deficit ve výši 1 biliónu eur, který místo do evropských rozpočtů putuje přes daňové ráje a končí v kapsách vychytralých nepoctivců, nepřijatelným způsobem zatěžuje celou evropskou ekonomiku a drží ji u dna. Bez účinného postupu proti daňovým rájům se Evropa jen těžko vymaní z krize“, uvádí k tomu europoslanec Jan Březina, který upozorňuje na to, že celková výše daňových úniků odpovídá čtyřnásobku částky vydávané v EU na vzdělání. „Daňové úniky a podvody mají celou řadu vážných důsledků.  Vedou ke zvyšování schodků veřejných rozpočtů a ztrátám prostředků potřebných pro investice do růstu a zaměstnanosti. Stále vyšší počet evropských podniků a osob se nachází v konkurenčně nevýhodném postavení vůči těm, kdo se umí vyhýbat placení daní tím, že své příjmy vyvádějí do daňových rájů.  EU musí spojit síly a přijít s jednotným postupem zbraňujícím tomu, aby do daňových rájů odtékaly obří sumy.  Společný evropský postup by měl zahrnovat definici daňových rájů, kritéria, na jejichž základě bude možné daňové ráje identifikovat, a rovněž vhodná opatření, která by měla být vůči takovýmto daňovým rájům uplatňována", domnívá se Březina. 
 "Společné opatření by mohlo mít podobu vytvoření jakési evropské černé listiny daňových rájů. Se státy, které by se ocitly na této černé listině, EU nekompromisně ukončí platnost stávajících úmluv o dvojím zdanění. Zařazení státu na černou listinu by mělo za následek zahájení dvoustranných jednání a v případě, že stát přestane fungovat jako daňový ráj, byl by z této černé listiny stažen“, uzavírá svůj postoj k problematice daňových  podvodů a daňových rájů europoslanec Březina.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama