ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18. 3. 2014 13:09:07

Na spadnutí je úplné zrušení poplatků za roaming

Na spadnutí je úplné zrušení poplatků za roaming

Tisková zpráva europoslance Jana Březiny (nestraník, Evropská lidová strana, člen výboru pro průmysl, výzkum a energetiku).

Výbor EP pro průmysl, výzkum a energetiku dnes schválil zrušení poplatků za volání do/ze zahraničí v rámci EU (tzv. roaming) od konce roku 2015. Jedná se o nejvýznamnější pozměňovací návrh k nařízení o jednotném trhu v oblasti telekomunikací, který byl dnes schválen. Hlavním iniciátorem návrhu na zrušení roamingu byla Evropská lidová strana, která u této legislativy vykonává i funkci zpravodaje.

Zrušení poplatků se týká hlasových služeb, datových služeb i posílání sms zpráv. Bylo tak vykročeno ke skoncování se stavem, kdy drtivá většina Evropanů při cestování do zahraničí nepoužívá na svém mobilu sociální sítě jako je Facebook stejným způsobem jako doma, v omezeném rozsahu posílá emaily a plná polovina nepoužívá internet. Přetrvávající poplatky za roaming také stojí v pozadí toho, že čtvrtina Evropanů při svých cestách do zahraničí úplně vypíná svůj mobilní telefon.

Dnešní hlasování ve výboru znamená, že poplatkům za roaming už zvoní umíráček. Dle dosavadní praxe lze očekávat, že plénum Evropského parlamentu na svém dubnovém zasedání dnes přijaté návrhy potvrdí a s podporou Evropské komise v zádech je prosadí i v jednání s členskými státy. Evropští občané tak již brzy získají plnou svobodu  rozhodování o tom, zda a v jakém rozsahu budou při svých cestách do zahraničí používat mobilní telefon na volání, posílání sms zpráv a stahování dat z internetu.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama