ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.05.2011 12:30:12

Zátěžové testy odolaly náporu protijaderných fanatiků

Zátěžové testy odolaly náporu protijaderných fanatiků

Dohodnutá podoba zátěžových testů jaderných elektráren naštěstí zůstává v mezích zdravého rozumu.

Evropští úředníci nemají patent na odhalování a vyhodnocování všech bezpečnostních rizik a není důvod, aby se jim státy v tomto ohledu bezmezně podřizovaly a vydávaly na milost. Státy a nikoliv EU odpovídají za jadernou bezpečnost a k tomu, aby ji dokázaly zajistit, musí mít maximální kontrolu nad zátěžovými testy. V případě zátěžových testů zaměřených na přírodní katastrofy je užitečná koordinace bezpečnostních opatření na evropské úrovni.  

 Snaha napasovat do zátěžových testů hrozby související s lidským faktorem je však zvrhlost. Komisař Oettinger by v tom případě neměl jíst příborem, protože i tím lze za určitých okolností zabít. Těžko se zbavit dojmu, že těm, co prosazují absurdně tvrdé podmínky zátěžových testů, nejde ve skutečnosti o nic jiného než o likvidaci jaderné energetiky.

 Jan Březina
 Europoslanec za KDU-ČSL, člen výboru pro průmysl, výzkum a energetiku v EP
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama