Jan Hamáček

  • ČSSD
  • 1. místopředseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,79. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26. 10. 2020 22:48:00

Kvůli pandemii nemůžeme zapomenout na boj s nelegální migrací

Kvůli pandemii nemůžeme zapomenout na boj s nelegální migrací

Vláda dnes, 26. října 2020, schválila návrh ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) na udělení tří peněžních darů do zahraničí. Finanční podpora v hodnotě 60 milionů Kč z programu Pomoc na místě míří do Jordánska, Iráku nebo Libye.

 Podpora vlád Jordánska a Iráku v reakci na pandemii covid-19, podpora ekonomických příležitostí na migračních trasách v Libyi nebo podpora vyššího vzdělání syrských uprchlíků v Jordánsku. K těmto účelům je určeno 60 mil. Kč, které uvolnilo Ministerstvo vnitra do zahraničí v rámci programu Pomoc na místě. „Kvůli pandemii covid-19 nemůžeme zapomenout na boj s nelegální migrací. Dlouhodobě zastáváme názor, že nejefektivnější je pomáhat v místě, kde problém vzniká,“ říká ministr vnitra Jan Hamáček s tím, že dnes schválených 60 mil. Kč je dalším důkazem, že Česká republika své slovo drží.

Finanční dar v hodnotě 25 mil. Kč má za cíl pomoci zvládat migraci na jordánských hraničních přechodech a zlepšit postavení migrantů v Iráku. Pomoc v Iráku bude spočívat v poskytování informací, právní a finanční pomoci, nebo při návratu osob do země původu. Pouze pro Jordánsko je pak vyčleněno dalších 25 mil. Kč, které jsou určeny na podporu vyššího vzdělání syrských uprchlíků, kterých je v této zemi více než 650 000. Posledních 10 mil. Kč je určeno na udržení a podporu vzniku pracovních příležitostí podél migračních cest v Libyi, konkrétně v jihozápadním regionu Fezzan.

Schválených 60 mil. Kč je druhou fází finanční pomoci České republiky v boji s legální migrací v tomto roce. Již v létě vláda schválila pomoc ve výši 74,7 mil. Kč (ZDE), které mají přispět například k podpoře migračního systému v Řecku nebo podpoře přístupu k azylovému řízení a integračním opatřením v Srbsku. Během roku 2020 tak budou z programu Pomoc na místě rozděleny do dvou prioritních regionů – regionu Balkánu a regionu MENA (Blízký východ a severní Afrika) finanční dary v celkové výši 135 milionů Kč.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama