Jan Lipavský

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,56. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14. 10. 2019 21:09:00

Babiš hazarduje s českou pověstí

Babiš hazarduje s českou pověstí

Andrej Babiš bude na zahraniční politice šetřit tak dlouho, až Česko prošetří k úplné mezinárodní bezvýznamnosti.

 Ministři za ANO dnes rozhodli, že Česká republika vydá na předsednictví nedostatečných 1,24 miliardy korun. Podhodnocený rozpočet je riskováním s mezinárodním renomé České republiky.

Česká republika bude v době předsednictví řídit stovky zasedání o závažných otázkách, jako je ekonomická spolupráce, bezpečnost nebo společná jednání o migrační politice.

Aktivní a plnohodnotné členství v EU je pro nás klíčové. A nejde jen o společné hodnoty, důstojnost či ochranu míru. Jde i o ekonomickou spolupráci. Vždyť Evropa představuje pro nás jako pro exportně orientovanou ekonomiku absolutně nejdůležitější trh. Vláda by se proto měla z předsednictví Evropské rady snažit vytěžit co nejvíce v náš prospěch.

Spíš to vypadá, že chceme zcela bez ambice české předsednictví jen jaksi přečkat nebo spíš přetrpět. Tento diletantský přístup rozhodně nepomůže obnovit špatnou reputaci, kterou Česká republika z celé řady důvodů v Evropě má a stejně tak nepomůže české zahraniční a evropské politice.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout