ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,98. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.11.2018 21:00:08

Jan Mikulecký založil komisi regenerace sídliště a životního prostředí

Jan Mikulecký založil komisi regenerace sídliště a životního prostředí

Rada MČ Praha 18 na svém jednání 24/11/2011 rozhodla o ustavení Komise pro regeneraci sídliště a životní prostřední.

Jedním z hlavních cílů komise je obnova sídliště jako celku, sdělil redakci zastupitel Jan Mikulecký. Primárně budu pracovat na převodu pozemků CPI/BPT na obec, na regeneraci zelených ploch, na přeměně vyasfaltovaných pozemků na dětská hřiště, obnově chodníků a komunikací a dalších úkolech, jejichž výsledkem bude moderní sídliště Letňany. Mezi úkoly komise bude patřit příprava revitalizačních projektů, zpracovávání podkladů pro jednání s developery i vlastníky pozemků a spolupráce s komisí územního rozvoje a výstavby.

Komise bude vedle regenerace sídliště řešit mj. i otázky ochrany a tvorby životního prostředí, ochrany přírody a krajiny, ochrany vod a ovzduší, péči o městskou zeleň a odpadové hospodářství.

Komise je poradním orgánem Rady městské části a je řízena předsedou, kterým je radní Jan Mikulecký. Komise má další 4 členy z řad občanů Letňan: pí. Martina Machová, pí. Jitka Lepiarzová, p. Jan Fišar a p. Pavel Filípek. Důkazem maximální transparentnosti působení komise byla mj. veřejná výzva k účasti v komisi. Zde se Rada oprostila od politických klíčů a dohod a nominovala většinu členů na základě jejich nápadů a chuti pracovat na obnově sídliště.

"I přesto, že komise řeší výše uvedené otázky ŽP, základem její činnosti je regenerace zanedbaného sídliště. Z tohoto důvodu jsou vítány zejména podněty a přínosné nápady týkající se bývalého sídliště Avia," požádal zastupitel Jan Mikulecký obyvatele ulic Fryčovická, Ivančická, Krausova, Křivoklátská, Kuželova, Malkovského, Místecká, Nýdecká, Rýmařovská a Tupolevova.

Komise zasedá jednou měsíčně a i přesto, že jednání komise jsou neveřejné, je možné kdykoli požádat o účast. Stačí napsat email na mikulecky@letnany.cz. Zápisy z jednání, informace o práci komise a jiné projednávané body jsou k dispozici na webových stránkách.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama