ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,81. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

13.07.2017 10:54:17 - Líba Konvalinka

kvalita potravin

Má Jurečka pravdu, když tvrdí, že stát nemůže určovat normy na prodej výrobků na našem trhu, a že může pouze určovat normy našim výrobcům? A nešlo by vytvořit nějaké značení potravin, u kterých víme, že se v cizině prodávají v jiném složení a kvalitě? Prodejci se to totiž snaží maskovat, a když můžou fungovat značky na kvalitní produkty, proč ne naopak? A třetí dotaz. Proč nezařídíte větší osvětu o kvalitě potravin? Samé pořady o vaření, ale ne o stolování, kvalitě potravin. Normální člověk ani nerozumí tomu, co je na obalu psáno. Děkuji, Líba

Odpověď

13.07.2017 21:27:01 - Jan Veleba

 Víte, to je úsměvné. Pan ministr Jurečka měl bez nějakého měsíce 4 roky na to, aby to, co je notoricky známé už mnoho let, řešil. Nikoliv ale aktivisticky, ale legislativně. Od toho je ministr, od toho je vláda. Abych ale byl srozumitelný. Tento problém se nevyřeší laboratorními rozbory, které konstatují co všichni léta víme a jejich následnou medializací, ale konkrétními zákony - ten nenavrhl pan ministr ani jeden!

Ale rozumím, blíží se volby, lidovci mají velké problémy a tak rozjíždí piárovou kampaň. Velmi dobře si pamatuji, jak pořádal s představiteli obchodních řetězců snídaně a podobné, nikoho k ničemu nezavazující akce.