ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.02.2016 10:00:00

PERLIČKY Z 15. 2. 2016 …ANEB ROZPOČET, KTERÝ SE NEPOVEDL

PERLIČKY Z 15. 2. 2016 …ANEB ROZPOČET, KTERÝ SE NEPOVEDL

Na dnešním jednání rady Prahy 2 by mělo být padesát bodů a pár z nich stojí za zmínku!

DOBRÁ ZPRÁVA HNED V ÚVODU – kontroverzní megaprojekt Aleksandry Udženije, která chtěla vystěhovat dvojdům Na Slupi, se NEKONÁ. Proč? Protože „veškeré snahy městské části o dohodu s částí nájemníků ztroskotávají“. Aneb LIDÉ, NEDEJTE SE! Hájit svá práva se vyplatí!!!! Ale dejte pozor i „Váš“ dům může být v hledáčku… ani nám zastupitelům se prozatím nepodařilo zjistit, na jaký objekt má zálusk nyní. Jisté je jen to, že jesle by měly stát něco kolem 20 miliónů.

„PROJÍDACÍ“ ROZPOČET …proč ne? ODS ve staré „dobré“ formě… odpovědné hospodaření posledních tří let vzalo za své. Tento rok by Praha 2 měla podle návrhu Rady hospodařit se schodkem více než 155 milionů Kč. Oproti roku 2015 bude „projedeno“ o 50 milionů více! Perlou tohoto nepovedeného rozpočtu je bezesporu 9 milionů na pořízení klimatizace vybraných kanceláří úřadu, na jehož chod i tak padá největší část rozpočtu. A jak se tahle díra v rozpočtu „zamázne“? Jednoduše! Finančními prostředky získanými z prodeje obecních domů a bytů. Po nás potopa.

CO DALŠÍHO? Napsala bych tady, že se budou prodávat další obecní domy, do kterých bylo investováno víc než 10 miliónů Kč, přestože je to proti všem původním koaličním dohodám, přestože je to proti zdravému rozumu, napsala bych tady, kterak se radní pro prodej majetku opět „překoukla“ a chce prodávat jakýsi dům v rozporu s pravidly … ale to už, zdá se mi, je v reáliích současné Prahy 2 tak nějak běžné. Tak se pokusím vydolovat nějaké pozitivum na závěr….

ÚŘAD BUDE NOVĚ VYMALOVÁN A BUDE MÍT NOVÉ KOBERCE....za 9.600.000,- Kč bez DPH. Osloveny budou firmy BAU plus a VLTAVÍN HOLDING. Rada zahájení zjednodušeného podlimitního zadávacího řízení na veřejnou zakázku schválí raději ještě před schválením rozpočtu (ostatně stejně jako na  klimatizaci viz výše). Ne, to není vtip. A co je na tom pozitivního? I Vy se můžete přijít v létě ochladit  a pokochat hezkým úřadem.

Ale abych nebyla nespravedlivá, v rozpočtu jsou opět vyčleněny finanční prostředky na opravu chodníků ve výši 10 miliónů, což jistě oceníme opravdu všichni! Velká pochvala, málokterá městská část si to může dovolit.

Zastupitelstvo bude 7. 3. 2016 od 15 hodin. A nezapomeňte, že pokud budete chtít interpelovat, musíte se přihlásit do 17 hodin, interpelace začínají v 18 hodin… Těším se na viděnou!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama