ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.07.2017 11:05:00

Praha 2 vědomě podpořila spekulaci s obecními byty

Praha 2 vědomě podpořila spekulaci s obecními byty

Zastupitelstvo MČ Praha 2 rozhodlo na svém jednání dne 20. února 2017 o změně pravidel prodeje obecních bytů ve smyslu vyhrazení si předkupního práva u privatizovaných bytů.

Radniční koalice ODS+OSB+TOP09 ovšem „protlačila“ ještě těsně před schválením této úpravy pravidel odprodej tří bytových jednotek s neaktuálními, značně podhodnocenými znaleckými posudky bez tohoto protispekulačního opatření.

Dle aktuálního výpisu z Katastru nemovitostí byly všechny tyto tři byty krátce po uzavření kupní smlouvy přeprodány třetím osobám.

„Náš zastupitelský klub, společně s dalšími opozičními zastupiteli, upozornil během únorového jednání zastupitelstva na to, že se v těchto třech případech s vysokou pravděpodobností jedná o další z řady spekulativních odkupů se záměrem bytovou jednotku obratem s výrazným ziskem přeprodat. Požadovali jsme, aby návrhy prodeje těchto bytů byly v programu jednání zařazeny až po příslušné změně pravidel a možné spekulaci se tím zabránilo,“ upozorňuje zastupitelka KDU-ČSL v Praze 2 Ing. Mgr. Jana Duchková.

Zastupitelé KDU-ČSL Praha 2 se opakovaně obrátili na Odbor kontrolních činností Magistrátu HMP s podnětem a upozorněním na možné porušení Zákona č. 131/2000 Sb. o hl.m. Praze ze strany MČ Praha 2, konkrétně ustanovení o stanovení kupní ceny prodávaného majetku.

„Odbor kontrolních činností byl upozorněn na možnost vzniku škody na majetku hl. m. Prahy a jeho ředitelka, Ing. Irena Ondráčková, vyzvána, aby MHMP jako dozorový orgán učinil opatření k zabránění jejímu vzniku. Bohužel, paní ředitelka zaujala pozici „mrtvého brouka“ a v zákonné lhůtě nereagovala,“ konstatuje předseda klubu zastupitelů KDU-ČSL Praha 2 MUDr. Otto Schwarz.

Dle aktuálního veřejně přístupného výpisu z katastru nemovitostí byla bytová jednotka na adrese Václavská 1748/13 odkoupená od městské části nájemcem Viktorem Knotkem za 3.307.914 Kč obratem přeprodána za 6.750 000 Kč, tedy za více než dvojnásobek! Jako kupující je uveden Alexander Zarapin, bytem Větrná 123, Lhota, 25241 Dolní Břežany, který dle údajů v KN odkoupil jinou privatizovanou bytovou jednotku na této adrese již koncem roku 2016. V obchodním rejstříku má tato osoba zapsán jako předmět podnikání realitní činnost. „Smyslem prodeje obecního bytového fondu stávajícím nájemcům, tzv. privatizace, by měla být stabilizace rezidentů městské části Praha 2 a tedy i zamezení spekulativnímu prodeji, a případnému vylidňování centrálních částí Prahy“, doplňuje Marie Truhlářová, další členka klubu zastupitelů KDU-ČSL v Praze 2.

Klub zastupitelů KDU-ČSL v současné době zvažuje nejvhodnější řešení, jak povolat k odpovědnosti osoby, které tuto situaci způsobily.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama