ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,14. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

29.06.2014 11:32:16 - qwer

problémy zdravotnictví

Jak vnímáte spor mezi záchrankou a lékaři? Je to podle vás tak horké? A vnímáte také jako problém, který byste chtěl řešit skutečnost, že požadavky na výkon zdravotnické profese ve velmi proměňují? Nemyslím ani tak doktory (i když u nich je zas problém s atestací), jako sestry, původně vám stačila střední, pak dis. Ten už je ale dnes také skoro k ničemu…

Odpověď

11.08.2014 13:06:42 - Jana Hnyková

Dobrý den,

dotkl/a jste se dvou z mnoha problémů ve zdravotnictví. Problém záchranné služby v Praze je specifický, jiný než v ostatních městech České republiky. Současný stav vidím jako velmi nešťastný, který se musí co nejdříve vyřešit. Měli by si k jednomu stolu sednout ředitelé nemocnic, záchranné služby a ministr zdravotnictví a společně nalézt řešení, aby byla zajištěna potřebná péče pro nemocného, či zraněného člověka.

Ano, máte pravdu, že požadavky na výkon lékařských i nelékařských oborů se velmi proměňují, což považuji za nešťastné a přála bych si, aby v oblasti dalšího vzdělávání došlo ke zjednodušení. Doufám, že pan ministr bude této myšlence nakloněn.

Jana Hnyková