ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,14. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

21.11.2013 11:55:41 - lucka675

ženy

Žen je v politice málo, co je vaším cílem? A nemáte obavy? A ještě jeden dotaz. Evropský parlament schválil návrh Evropské komise, podle nějž musí mít společnosti kótované na burze do roku 2020 v dozorčí radě nejméně 40 procent žen. Podporujete jej? Proč? A pokud ne, proč?

Odpověď

22.11.2013 14:46:02 - Jana Hnyková

Dobrý den,

máte pravdu. Žen je v politice pořád velmi málo. Ale obavy, že bychom se nedokázaly prosadit, nemám. Poslanecký klub hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury má ve svých řadách dvě ženy. A obě máme dostatek prostoru k tomu, abychom mohly vyjádřit své názory a postoje.

Považuji za důležité, aby nejen v dozorčích radách, ale ve veřejném životě obecně dostávaly ženy větší prostor k seberealizaci. O životě nás všech musí rozhodovat stejným dílem muži jako ženy.

Důvod malé angažovanosti žen ve veřejném životě spatřuji v jejich časovém vytížení. Ve chvíli, kdy máte chodit do zaměstnání, starat se o chod domácnosti, vychovávat děti, není jednoduché najít čas a síly ještě na jiné aktivity. Sama zjišťuji, jak je tato práce namáhavá, ale nikoliv nezvládnutelná!

S pozdravem

Jana Hnyková