ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

15.11.2016 19:50:22 - Lannister

Váš boj proti svobodě slova

Dobrý den,

mám na Vás dotaz: Proč se snažíte potlačit svobodu slova tím, že předkládáte návrh zákona, který ukládá až jeden rok vězení za uražení veřejného činitele (v tomto případě prezidenta)? Tento návrh zákona je nedostatečně odůvodněn, pouze se odvolává na to, že v jiných evropských státech tento typ zákona existuje.

Nemáte na své straně žádné kvalitní argumenty a přesto se snažíte prosadit zákon, který by výrazně omezil svobodu slovu každého občana České Republiky. Vážíte si evropských liberálních hodnot a svobody projevu? Protože podle všeho to vypadá, že ne.

Odpověď

08.12.2016 22:01:39 - Jana Lorencová
 Na jedné straně se na něco ptáte, ale odpověď už máte ve své otázce. Já si myslím, že vulgarity na adresu pana prezidenta jsou projevem ubohosti. A také jsem přesvědčená, že hanobení státních symbolů by mělo být trestné. Obecný pokles morálky je takový, že je to patrně jediný způsob, jak tu vlnu nechutností zastavit. Docela úsměvné mi připadá vaše tvrzení, že by takový zákon výrazně omezil svobodu slova. Víte, mně je stydno i jen opakovat výrazy některých rádoby umělců. Jsou jisté hranice, a pokud je někdo překračuje, měla by existovat zákonná norma, která ho zastaví. Nebo mám tady snad zopakovat výrazy, které použil například „umělec“ Černý na adresu prezidenta? A bohužel, nejen on?