ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,56. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.04.2019 18:32:00

Svým hlasem jsem se opět připojil k podpoře a uznání Juana Guaidóa

Svým hlasem jsem se opět připojil k podpoře a uznání Juana Guaidóa

Komentář na facebookovém profilu k situaci ve Venezuele

Svým hlasem jsem se opět připojil k podpoře a uznání Juana Guaidóa, jakožto legitimního prezidenta Bolívavorské republiky Venezuela, který hodlá ukončit Madurovu uzurpaci moci, sestavit národní prozatímní vládu a uspořádat předčasné prezidentské volby. Vyjadřuji také plnou podporu Národnímu shromáždění jako jedinému zákonnému orgánu Venezuely. Je důležité, aby novou reprezentaci uznaly i zbývající členské státy EU, které zatím svou podporu nevyjádřily.


V rezoluci důrazně odsuzujeme kruté represe a násilí Madurova režimu vůči vlastním lidem. Počet obětí a zraněných narůstá. Rezoluce důrazně odsuzuje režim zneužívající bezpečnostních služeb k zastrašování a pronásledování vedoucích politických činitelů, novinářů a opozice. Ostře odsuzujeme účelovou blokaci dodávek humanitární pomoci, důsledkem čehož je vyostřená migrační krize v zemi. Vyzýváme k ukončení veškerého násilí a k okamžitému a bezpodmínečnému propuštění všech osob, které byly zadrženy na základě toho, že jsou rodinnými příslušníky prozatímního prezidenta Juana Guaidóa či členy jeho týmu. Situaci je třeba urychleně uspořádáním svobodných, spravedlivých a transparentních prezidentských voleb. Vedle Madurovy pokračující krutovlády je velmi znepokojující i bratrské pomoc Moskvy. Koncem března bylo do země dopraveno 35 tun materiálu a stovky vojáků v rámci technické a vojenské spolupráce. Caracaské konzultace náčelníka pozemních sil Tonkuškurova nevěstí nic dobrého.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama