Jaroslav Foldyna

  • Ústecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

24. 9. 2014 23:12:08 - leumas

Vážený pane poslanče

Přeju si aby Vás bylo víc jako jste vy. Nezáleží na politické příslušnosti ale zdravý lidský rozum a ten u nás chybí a nejen v politice. Jeden válečný zločinec řekl (Stokrát opakovaná lež se stává pravdou) a stále se to používá. Používá to převážná část našich politiků a o médií. Vám držím palce a přeju pevné zdraví a i ty nervy.

Odpověď

30. 9. 2014 13:27:47 - Jaroslav Foldyna

Vážený pane Leumas,

děkuji za Vaši podporu. To, že některý politik překrucuje věci, či dokonce lže, aby prosadil vlastní názor nebo obhájil takový názor, který se líbil jemu, na to jsem si téměř zvykl. Důležité je se s tím nesmířit a lži a polopravdy vyvracet. To, co je mnohem strašnější, je šíření lží, desinformací a demagogií a zamlčování pravdy v českých médiích a co nejhorší, ve veřejnoprávních médiích, jakým je Česká televize.

Zcela nevysvětlitelně nám ČT na ČT24 před pár dny pouštěla přímý přenos z vystoupení prezidenta Ukrajiny Porošenka, aniž bychom byli sto pochopit, proč se tak děje. Je to naprosto neobvyklé. Nepamatuji se, že by nám ČT v přímém přenosu pouštěla projev rumunského prezidenta či bulharského nebo holandského. Dodnes jsem nepochopil, proč jsem musel poslouchat prezidenta Porošenka. Na druhé straně nám ČT nepustila nic či jen marginálně ze slov prezidenta ČR na Rhodosu, která jsou tak výrazně na české scéně komentována. ČT nám také nepustila palestinského prezidenta Abbáse, o kterém hovoří téměř celý svět. ČT nás neinformuje o tom, že v oblasti bojů na Ukrajině po stažení ukrajinské armády byly masové hroby, o jejichž existenci ví OBSE. ČT nás neinformuje o závěrech Amnesty International. O důkazech týrání zajatců a obyvatel na území obsazeném ukrajinskou armádou. Vysílání ČT je naprosto tendenční. Když jsme byli stroze informováni o vystoupení prezidenta ČR Miloš Zemana s kritikou sankcí proti Rusku, česká média jako první uvedla: „prezident přednesl projev v ruštině“. Copak asi sledují česká média tím, že na prvním místě sdělí občanům naší země, že prezident hovořil na konferenci, kterou spolupořádají také Rusové rusky. Je to něco zcela přirozeného, ale česká média to musí postavit tak, aby si o tom posluchač či divák mohl myslet své. A vlastní podstata věci, obsah projevu prezidenta je dle nich až na druhém místě a je třeba ho vnímat v kontextu první informace „prezident mluví rusky“. Zdá se, že rusofobie, ač namáhavě skrytá, čouhá českým médiím jak sláma z bot.

Děkuji a s pozdravem

Jaroslav Foldyna