Jiří Čunek

ANO křesťanským hodnotám
  • KDU-ČSL
  • Vsetín
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,15. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.05.2020 18:19:00

Když má dnes někdo jiný politický názor, podá trestní oznámení

Když má dnes někdo jiný politický názor, podá trestní oznámení

Aktuálně je ve Zlínském kraji 336 pozitivně testovaných případů nákazy COVID-19, za poslední týden přibylo v kraji pouze 9 pozitivně testovaných. Situace je stabilizovaná v nemocnicích i v sociálních službách.

Od 25. května začnou autobusy a vlaky jezdit podle standardních jízdních řádů. Tyto a další informace zazněly na on-line tiskové konferenci Jiřího Čunka, hejtmana Zlínského kraje.

„Téměř dvě třetiny všech pozitivně testovaných pacientů ve Zlínském kraji se již vyléčily, což je velmi dobrá zpráva a je vidět, že nemoc je na ústupu. V Napajedlích, kde jsme museli kvůli rozšíření nákazy provést epidemiologická opatření, je momentálně 38 pozitivně testovaných lidí, z toho 4 se už uzdravili. Pokud se v Napajedlích situace nezhorší, stávající opatření bude zřejmě Krajská hygienická stanice zmírňovat,“ sdělil Jiří Čunek.

Podle hejtmana školy zvládly nástup některých žáků a studentů zpět do školních lavic, k němuž došlo 11. května, bez problémů. „V tomto roce bude končit studium maturitní zkouškou 4 246 žáků a předpokládáme, že téměř všichni nastoupili ke konzultacím. Za ochranné a dezinfekční pomůcky do škol zřizovaných Zlínským krajem jsme dali cca 1 milion korun,“ řekl Jiří Čunek. Od 25. května, kdy se do tříd nepovinně vrátí i žáci prvního stupně základních škol, začne na území Zlínského kraje platit standardní jízdní řád jak v linkových autobusech, tak i v drážní dopravě.

Jak potvrdil hejtman Jiří Čunek, na konci května by mohlo dojít k povolení návštěv v domovech pro seniory a v dalších pobytových zařízeních sociálních služeb, ovšem za předpokladu, že představitelé státu ještě nerozhodnou jinak. Zatím platí stanovisko Vlády ČR, že v rámci plánu rozvolnění opatření návštěvy u klientů pobytových služeb péče by měly být možné od 25. května, samozřejmě za dodržení preventivních opatření.

Jeden z dotazů novinářů se týkal také článku v Hospodářských novinách o tom, že zlínská hospodářská kriminálka se zabývá projektem Nové nemocnice ve Zlíně – Malenovicích. „ Ano, to je dnes naprosto standardní věc. Dnes je to tak, že když má někdo jiný politický názor, tak podá trestní oznámení. Policie má k dispozici materiály, z nichž zcela jistě vyvodí, že je vše v pořádku. Pro nás je to zbrzdění, určitě však ne zastavení projektu,“ řekl na tiskovce hejtman Jiří Čunek.

Rovněž k petici, která je organizována proti výstavbě nové nemocnice, hejtman sdělil, že jde o politický projev jeho názorových oponentů. „Za tím stojí lidé, kteří se chtějí tímto způsobem politicky zviditelnit. Mně na tom vadí jedna věc: Jde nám o to, aby lidé cítili, že jsou peníze rozdělovány spravedlivě do všech částí regionu. A jsou tady určité skupiny, které se snaží získat peníze jen pro své lokální zájmy a říkají občanům, že když se bude stavět nová krajská nemocnice, tak spadne ta v jejich městě. To není pravda. Nejvíce lidí v našem kraji je ve věku 46-50 let a tato silná skupina bude za pár let potřebovat zdravotní péči. Žádnou z našich nemocnic nechceme utlumovat, naopak připravujeme projekty ve výši jedné miliardy i pro tyto ostatní nemocnice,“ zdůraznil hejtman Čunek.

Záznam celé tiskové konference ZDE

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama