Jiří Čunek

ANO křesťanským hodnotám
  • KDU-ČSL
  • Vsetín
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25. 8. 2019 18:15:00

Kladným hospodařením nemocnice vytvářejí podmínky pro rozvoj

Kladným hospodařením nemocnice vytvářejí podmínky pro rozvoj

Nemocnice ve Zlínském kraji dosáhly v prvním pololetí 2019 příznivého výsledku hospodaření

 S hospodařením nemocnic Zlínského kraje za první pololetí letošního roku se na svém pondělním zasedání seznámili krajští radní. Vyplývá z něj, že k 30. červnu 2019 dosáhly čtyři nemocnice vlastněné Zlínským krajem celkového kladného výsledku ve výši 50,866 milionu korun a jejich celkový čistý obrat činil 3,736 miliardy korun.

„Ke konci prvního pololetí hospodařila Kroměřížská nemocnice se ziskem 9,882 milionu korun, Uherskohradišťská nemocnice 26,384 milionu, Vsetínská nemocnice 11,408 milionu a Krajská nemocnice Tomáše Bati dosáhla zisku 3,211 milionu korun. Kladným hospodařením si nemocnice vytvářejí dobré ekonomické podmínky pro svůj další rozvoj,“ informoval hejtman Jiří Čunek, zodpovědný za oblast krajského zdravotnictví.

„I když oproti stejnému období loňského roku dosáhly krajské nemocnice vyšších příjmů, je jejich celkový výsledek hospodaření nižší o 39 milionů korun (v loňském prvním pololetí dosáhl 90 milionů korun). Tento pokles je však způsoben tím, že v nemocnicích došlo k významnému navýšení mezd u zaměstnanců, kdy osobní náklady vykazují meziroční nárůst o 198 milionů korun,“ dodal hejtman.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout