Jiří Čunek

ANO křesťanským hodnotám
  • KDU-ČSL
  • Vsetín
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.10.2019 5:35:00

Pro děti v Keni je nejdůležitější vzdělání

Pro děti v Keni je nejdůležitější vzdělání

K dobročinné akci Dětského domova Zašová, který uspořádal sbírku pro děti z dětských domovů v Keni, se připojil také hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

 Řediteli zašovského domova Lubomíru Krhutovi předal tašku plnou kalkulaček na solární pohon a psacích potřeb a také zbrusu nový CD přehrávač s moderními funkcemi.

„Během své dovolené jsem zavítal do Keni, kde jsem navštívil několik dětských domovů a viděl jsem, že zde dětem spousta věcí chybí. Proto jsem se po návratu rozhodl uspořádat u nás sbírku s tím, že při své další cestě do Afriky tyto věci darované našimi lidmi dětem do dětských domovů v Keni společně se svými přáteli přivezeme,“ uvedl ředitel Lubomír Krhut.

„Pro děti v Keni je nejdůležitější vzdělání, proto jim daruji kalkulačky a psací potřeby, které využijí při výuce. Dozvěděl jsem se také, že tyto děti rády tančí a přály by si přehrávač, na kterém by si mohly pouštět písničky. Věřím proto, že je tento dárek potěší,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

Do sbírky Dětského domova Zašová se zapojila široká veřejnost, lidé věnovali oblečení, hračky, pastelky aj. „Jsem velmi rád, že se tato výzva setkala u našich občanů s tak velkým ohlasem a chtěl bych jim za to poděkovat. Myslím, že ti, kdo dárky do Afriky dětem povezou, budou mít co dělat. Možná by bylo dobré najmout si na to nákladní letadlo,“ dodal s úsměvem Jiří Čunek.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout