Jiří Čunek

ANO křesťanským hodnotám
  • KDU-ČSL
  • Vsetín
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,17. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.06.2021 13:21:00

Senát by se měl chovat dospěle

Senát by se měl chovat dospěle

Komentář na facebookovém profilu k návštěvě Svjatlany Cichanouské v Senátu

 V Senátu vystoupila Svjatlana Cichanouská, představitelka běloruské opozice. V roce 2020 kandidátka na prezidentku. Měla velmi hezké vystoupení, během kterého odpověděla i na několik dotazů. Také jsem měl jeden připravený, bohužel jsem se nesměl zeptat. Ptát se totiž mohli jen předem vybraní a to jen ženy senátorky. Jedna kolegyně měla snahu vyzdvihnout její postoj ve světle genderové ideologie. Tím manévrovala paní Svjatlanu Cichanouskou do role, že nejdůležitější je, aby prezidentkou byla žena.

Paní Svjatlana Cichanouská však odpověděla kouzelně. Jasně řekla, že nekandidovala proto, že je žena a kvůli genderové politice, ale udělala to z lásky ke svému manželovi. Tamní režim ho uvěznil, když byl prezidentským kandidátem a ona chtěla pokračovat v jeho práci, ukázat, že se nevzdá. Proto přijala prezidentskou kandidaturu a vůbec si nevedla špatně. To je podle mne jasným poselstvím, že láska je větší síla, než genderová politika.

Myslím si, že Senát by se měl chovat dospěle a neměl by naskakovat na tato líbivá témata, která dnes vládnou světu. Máme demokratické volby, v kterých si občané vybírají své zástupce. Nerozlišujme neustále na muže a ženy, rozlišujme na ty, kteří svou práci dělají dobře a kteří špatně. To bude ta rovnoprávnost.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama