Jiří Čunek

ANO křesťanským hodnotám
  • KDU-ČSL
  • Vsetín
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,15. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

31.05.2020 14:09:00

Veřejná správa je od toho, aby ekonomiku znovu nastartovala

Veřejná správa je od toho, aby ekonomiku znovu nastartovala

Komentář na facebookovém profilu k předběžnému opatření ÚOHS

 Ano, ÚOHS opravdu vydal předběžné opatření, kterým pozdržel podpis smlouvy s vítězem veřejné zakázky na kompletní projektovou dokumentaci nové krajské nemocnice. Úřad ani jinou možnost neměl, jelikož by musel už teď v pondělí vydat jasné rozhodnutí. Chápu, že si takto vzal čas navíc. Je jedině dobře, když se celá věc přezkoumá a nebudou pochybnosti. I podle mluvčího ÚOHS se jedná o procesní záležitost, která se vydává téměř ke každému správnímu řízení. Projektová dokumentace k nové nemocnici je nesmírně náročná a komplexní věc.

Jsem velice rád, že se nám daří investovat. Kraj se nemá v době krize chovat jako domácnost, která spíš šetří. Veřejná správa je od toho, aby ekonomiku znovu nastartovala, dávala pobídky, možnosti firmám si vydělat. A co nás tedy všechno čeká? Stěžejní investice plánujeme ve zdravotnictví, jak jistě víte. Do sociální oblasti půjdou nyní tři miliony korun. Investiční akce ve školství jsme naplánovali na devadesát milionů. A to samozřejmě není zdaleka všechno. Musíme investovat. Ne navzdory ekonomické recesi, ale právě kvůli ní.

A na závěr mi dovolte se s vámi podělit o jednu malou radost. Minulý týden by slovanský papež Jan Pavel II. oslavil sté narozeniny. Při této příležitosti jsme položili základní kámen budoucího památníku v obci Tupesy, který připomíná papežovu návštěvu v roce 1990. Taky si na to nadšení vzpomínáte? Autorem památníku jsou sochaři Otmar Oliva a Petr Novák. Moc se na něj těším. Bude to krásný a milý prvek v krajině.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama