Jiří Kudláček

  • ODA
  • Hranice
  • starosta
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,9. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.09.2020 11:40:00

Legislativu nelze ohýbat na základě osobního úsudku

Legislativu nelze ohýbat na základě osobního úsudku

Na téma předávání informací o koronaviru z pražského centra do menších měst jsem zaslal nyní bývalému ministru zdravotnictví nesouhlasný dopis, ve kterém jsem upozornil na nesoulad v postupu vlády i ministerstva a legislativou ČR prop krizové řízení

 Legislativu nelze ohýbat na základě osobního úsudku, na základě kterého se domnívá, že lidé budou obtěžovat pozitivně testované nebo nemocné lidi. Z tohoto důvodu nebyli informováni o situaci starostové obcí, a tedy ani předsedové orgánů pro krizové řízení.   Tuto situaci řešil dále i Svaz měst a obcí a došlo k podpisu memoranda, dle kterého věřím, že situace bude napravena.    Můj osobní názor je, že takové memorandum nebylo a není třeba. Je potřeba dodržovat zákony, které jasně definují pravomoci i povinnosti krizových orgánů až po města a obce.    
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama