Jiří Oberfalzer

  • ODS
  • Beroun
  • místopředseda Senátu
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,69. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.03.2021 16:57:00

Nouzový stav nesmí být zneužíván k nekalostem

Nouzový stav nesmí být zneužíván k nekalostem

Šetření Nejvyššího kontrolního úřadu obnažilo nejen naprostou nepřipravenost vlády na jakoukoli pandemii, ale i skandální okolnosti některých nákupů.

 Šetření Nejvyššího kontrolního úřadu, které se zaměřilo na nákupy osobních ochranných prostředků a zdravotnických prostředků od 1. ledna do 31. srpna minulého roku, obnažilo nejen naprostou nepřipravenost vlády na jakoukoli pandemii, ale i skandální okolnosti některých nákupů, kdy se z veřejných peněz pořizovaly nekvalitní a předražené ochranné prostředky. Těžko říct, zda se jednalo o záměr, nebo neschopnost.

„Vzhledem k dosavadnímu působení této vlády mám velké pochybnosti o tom, že se na druhou vlnu pandemie připravila lépe, či že se poučila ze svých jarních chyb. Druhý nouzový stav přitom trvá již od 5. října minulého roku, naposledy byl – fakticky posedmé – prodloužen minulý týden, ač vláda má již k dispozici pandemický zákon. Rozhodl jsem se proto podle zákona o svobodném přístupu k informacím požádat ministerstvo vnitra, ministerstvo zdravotnictví a Správu státních hmotných rezerv o přehled a podrobnosti všech jejich veřejných zakázek, které od října 2020 s odvoláním na nouzový stav realizovaly bez výběrových řízení,“ říká místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer a dodává: „Andrej Babiš se svým spolčením nás už bohužel mnohokrát přesvědčil o tom, že za vzletnými slovy se skrývají velmi konkrétní zájmy a že je třeba mu neustále koukat pod prsty.“

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama