Jižní Město - náš domov

  • JM-ND
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -3. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.09.2015 10:48:54

Radnice Prahy 11 vyhazuje 1,64 miliónu oknem

Radnice Prahy 11 vyhazuje 1,64 miliónu oknem

Nezodpovědným rozhodováním vyhodila radnice Prahy 11 hlasy zastupitelů koaličních stran Hnutí pro Prahu 11, TOP 09 a ANO 2011 více jak 1,5 milinů korun.

 Zastupitelé z těchto stran totiž schválili vyplacení mimořádných dividend ve výši 5 mil. korun z městem vlastněné firmy Jihoměstská majetková. Za vyplacení dividen ale bude muset město zaplatit daň ve výši 750.000 korun a o téměř milión korun radnice přijde kvůli DPH , protože není jejím plátcem. Podle opozičních zastupitelů to jsou ale vyhozené peníze, které mohla využít přímo Jihoměstská majetková například ke zvelebení městského majetku.
„Vedení radnice se v tomto případě nechová jako řádný hospodář. Schválením tohoto bodu vyhodil místostarosta pro finance Kos z okna 1,64 miliónu korun z veřejných peněz. Radnice jedná v příkrém rozporu nejen se svým programovým prohlášením, ale ukazuje také svojí nekompetentnost, bohužel za peníze daňových poplatníků - obyvatel Jižního Města,“ říká ke schválenému bodu zastupitel Rostislav Korbel z hnutí Jižní Město – Náš domov (JMND).
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama