Jižní Město - náš domov

  • JM-ND
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -3. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.05.2015 11:26:16

Upozornění na změnu sídla, nebo zrušení informační kanceláře?

Upozornění na změnu sídla, nebo zrušení informační kanceláře?

Současné vedení městské části Praha 11 zrušilo ke konci letošního dubna velmi populární a často využívanou informační kancelář tzv. CZECH POINT, situovaný v sídle finančního úřadu v ulici Opatovská č.p. 964.

 Tento krok ospravedlňují radní snahou o úsporu finančních prostředků. Provoz informační kanceláře však jako jeden z mála činností městské části generoval určité finanční prostředky, které plynuly z poskytovaných služeb, jako je např. ověřování úředních listin, či ověřování podpisů. Je to velká škoda, neboť návštěvníci finančního úřadu nemuseli složitě cestovat z jednoho úřadu na druhý, aby si mohli ověřit dokument, či okopírovat daňové přiznání. Rozhodně se jedná o omezení služeb občanům na Jižním Městě a tedy omezení jedné ze zásad veřejné správy jako služby veřejnosti.

Nešťastný krok současného vedení radnice bohužel doprovází zavádějící informace směrem k veřejnosti o ukončení sídla informační kanceláře. Na webu městské části Praha 11 se můžeme dočíst v upoutávce článku: „Upozornění na změnu sídla informační kanceláře“, abychom se v samotném článku dověděli, že se nakonec jedná o její zrušení. Doufáme, že se jedná pouze o omyl redaktora a ne záměr vedení radnice maskovat nepopulární kroky spojené s rušením oblíbených služeb.

Ing. Rostislav Korbel

zastupitel za Jižní Město – náš domov

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama