Josef Ješina

Královehradecký kraj; gesce: doprava
  • ČSSD
  • Královéhradecký kraj
  • doprava
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,28. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

31.03.2012 6:19:07 - Miroslav D

odpověď na dotaz

Prosím všechny krajské zastupitele, aby už otevřeli oči, vzali rozum do hrsti a konečně začali řešit situaci ve "své" zoo. Tato, kdysi chlouba kraje, se pomalu stává jeho ostudou. Nebo se chcete dožít toho, aby se vaši potomci ptali: "Dědečku, babičko, prý tady někde bývala světově uznávaná zoo, kam lidé rádi chodili a kde chovali gorily a okapi? "
S pozdravem Miroslav D

Odpověď

03.04.2012 9:14:14 - Josef Ješina
Dobrý den
Plně chápu Vaši pozici. Co se týká ZOO ve Dvoře myslím si ,že z pohledu občana jsem velmi dobře informován. Jsem ochoten tazateli ukázat vývojovou řadu návštěvnosti ZOO ve Dvoře. Jsem ochoten přidat k tomu co vím o nosorožcích v Keni….. Je toho více. Za členství představenstvu ZOO neberu žádnou odměnu,přestojím již si 7 nebo 8 let sponzorem levharta perského. Už jsem poslal do ZOO cca 35.000 Kč. Myslíte si, že bych to dělal proto,že nejsem přesvědčen o tom, že paní ředitelka a předseda představenstva řídí ZOO špatně, nebo že nesouhlasím s postupy.Každá ZOO láká svými chovatelskými úspěchy,novými zvířaty,novými pavilony. Auto safari, je nejen nový produkt rozvíjející se v ZOO západní Evropě a v Itálii. Ale zároveň naplnění snu pana ředitele Vágnera. To se nikdo nezamyslel nad lidmi, kteří ZOO kritizují? Nejsou to náhodou neúspěšní bývalí zaměstnanci, nejsou to neúspěšní chovatelé, nemluví z nich závist? ZOO ve Dvoře je jediná ZOO ve vlastnictví kraje. Je všeobecně patrná „ láska“ této vlády ke všemu co je krajské. Ať to jsou silnice,školství,zdravotnictví,sociální služby, regionální rozvoj, i spoluúčast státu na evropských projektech je jaká je. V tomto prostředí paní ředitelka a vedení se snaží dodržet finanční soběstačnost ZOO. To je málo? Ti stěžovatelé někdy řídili alespoň „trafiku“? Jsou dostupné tabulky dotací do ZOO. Dvůr Králové má nejmenší dotace. Ale jednu prioritu naše ZOO má. Má vnější nepřátele, to nemá žádná jiná ZOO. Ti nepřátelé mají jen jeden cíl usednou na místo ředitelky. S tím ale já nesouhlasím a to je moje svaté právo.

To je vysvětlení jen pro Vás. Těm různým stěžovatelům jsem již psal mnohokráte.

A na závěr. Za lístek na fotbalové utkání našeho národního mužstva zaplatíme 1200 Kč na film v projekci 3 d 200,-Kč obojí je zážitek, pro někoho zábava na 90 min. Safari je zážitek s poučením na celý den. Když se společnost nemůže postarat o toto zoologické bohatství,zachování druhů apod. pro další pokolení musíme to prostě sponzorovat my , my co máme ty zvířata trochu rádi. A s tím ty špatné mezilidské vztahy nemají nic společného. Toho se zvířata nenají a v zimě nehřejí.

Moc bych si přál,aby jste mě pochopil.

Díky

J.Ješina