Josef Švarcbek

Chci s vámi hasit problémy společnosti
  • KSČM
  • Planá
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,13. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.08.2018 18:14:20

Cesta do otroctví

Cesta do otroctví

Cesta do otroctví. Jak se stanete otrokem v Česku

 

Cesta do otroctví.


V minulosti se museli otrokáři snažit, aby pochytali dost kvalitních lidi, které následně zpeněžili. Otrok byl majetek. A jako o každý majetek se vlastník musel starat. Měli s tím náklady a ti, co byli honěni, se taky nechtěli nechat svázat a zbavit svobody. Bylo to pro obě strany dost nebezpečné a výsledek nebyl vždy jistý. Dnes je situace jiná, stačí přijmout dotaci, třeba na opravu obecního úřadu. Jednu takou dotaci si vzala obec Železná na opravu obecního majetku ve výši 9 milionů korun. Dostatečně však neohlídali podmínky-prodali nějaké stejky a po udání konkurence mají nyní vrátit dotaci a penále ve stoprocentní výši. Copak je taková sankce morální? Na to samozřejmě malá obec nemá, úvěr asi nedostanou, a pokud ano, tak jej budou dlouho splácet. Kdyby na dotaci nešli a nepřijali ji, tak mají sice ošklivější obecní dům, ale nemuseli by se soudit, tahat o peníze s úřadem, a být v nejistotě, že nebudou mít na základní služby. Starosta mluví do kamery o provazu. Mluví o tom, že není právník. Možná by mu právnici pomohli, ale copak Babiš neměl při přijímaní dotace na Čapí hnízdo právníky? To je však asi jiná liga.

Dnes se obce a lidé zotročují účinněji půjčkami než zbraněmi. A lidé se ochotně hrnou do chomoutu dluhu. Dnes mají občané republiky dluhy ve výši 1,7 bilionu korun. A bude hůř. Bude víc finančních otroků. Bohužel to platí i na obce a stát.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama