Juraj Raninec

  • BPP
  • Liberecký kraj
  • Výbor pro bezpečnost
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,18. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.01.2016 9:10:00

Budeme moci obdarovat i toho, kdo si nepožádá

Budeme moci obdarovat i toho, kdo si nepožádá

Českolipští radní pomohou lidem v mimořádných případech - hodných zvláštního zřetele - i bez toho, aby ti, co mají být obdarováni museli o dar žádat. K poskytnutí daru bude stačit jen přímé rozhodnutí rady města.

Českolipští radní pomohou lidem v mimořádných případech - hodných zvláštního zřetele -  i bez toho, aby ti, co mají být obdarováni museli o dar žádat. K poskytnutí daru bude stačit jen přímé rozhodnutí rady města.

Radní o tom rozhodli na svém prvním zasedání v novém roce, když aktualizovali dosud platnou směrnici, která jim nyní umožní poskytovat peněžité dary ve výši do 20.000 Kč fyzické nebo právnické osobě v jednom kalendářním roce a individuální dotace do 50.000 Kč v jednotlivém případě fyzickým nebo právnickým osobám. 

„Dosud jsme nemohli poskytnout žádný dar z fondu rady města bez řádné písemné žádosti, nyní to možné bude, ale jen v zcela konkrétních případech jako byl nedávno medializovaný případ dívky Štefanie,“ komentoval rozhodnutí místostarosta Juraj Raninec.

V aktualizaci směrnice o poskytování darů a individuálních dotací z fondu rady města je nyní z důvodu praktických zkušeností zapracována kromě možnosti poskytnout dar bez předchozího předložení žádosti i úprava v poskytování individuálních dotací. Ve výjimečných případech tak může rada města poskytnout individuální dotaci na účel totožný s účelem určeným poskytovatelem dotace v některém z programů pro poskytování dotací vyhlášených v daném kalendářním roce, pokud žádost prokazatelně nemohla být podána v termínu stanoveném příslušným dotačním programem.

Radní v České Lípě schválili v uplynulém roce peněžité dary a individuální dotace v celkové výši 696 638 Kč.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama