Karel Schwarzenberg

Do voleb s úsměvem
  • TOP 09
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11. 12. 2010 13:15:40

Galileo v ČR podtrhuje naši image a vědeckovýzkumnou tradici

Galileo v ČR podtrhuje naši image a vědeckovýzkumnou tradici

Praha bude hostit sídlo prestižní agentury pro program Galileo. V Bruselu o tom dnes jednomyslně rozhodli představitelé vlád členských států EU.

"V kontextu našeho členství v EU jde o významnou událost. V České republice tak bude sídlit první agentura EU od vstupu do Unie v roce 2004," uvedl první místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg.

Agentura GSA podtrhuje image České republiky jako země s dlouholetou průmyslovou a vědeckovýzkumnou tradicí a respektovaného partnera v oblasti kosmonautiky.

Agentura by v Praze mohla začít plně fungovat v horizontu dvou let. Náležitosti přesunu bude nutné upřesnit s Evropskou komisí a agenturou GSA. Je zřejmé, že stěhování agentury nesmí ohrozit její chod, ani budování programu Galileo.

Rozhodnutí je výsledkem dlouholeté diplomatické aktivity. Česká republika o sídlo agentury usilovala od roku 2006.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout