Karel Schwarzenberg

Do voleb s úsměvem
  • TOP 09
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,44. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.11.2019 12:18:00

Gratuluji Markétě a přeji jí hodně štěstí

Gratuluji Markétě a přeji jí hodně štěstí

Sněm TOP 09 byl tentokrát zajímavější, než stranické sjezdy obyčejně bývají. Bylo to dáno tím, že jsme měli dva rovnocenné kandidáty.

 Mladší generace, kterou reprezentuje Markéta Pekarová Adamová, má lehce odlišný názor na směřování TOP 09 a je pro liberálnější chápání politiky. Tomáš Czernin je považován za konzervativnějšího politika, ale jsou od sebe mnohem méně vzdáleni, než se na první pohled jeví.

Domluvili se ale bezvadně. Předem si řekli, že kdo z nich prohraje, bude kandidovat na prvního místopředsedu a vzájemně se podpoří. Tím setřásli napětí, které před sjezdem očividně panovalo. Diskuse byla velmi živá, dokonce se mi nepodařilo během tohoto sněmu usnout. Ale nechme tyto žertíky stranou.

Mohl jsem vidět, že TOP 09 je strana lidí, kteří jdou energicky za svou proevropskou politikou. Tím se vyznamenává mezi všemi ostatními českými stranami. Navzdory všem nekrologům, které jsem za poslední dobu v novinách přečetl, tohle bylo setkání opravdu živých a cílevědomých lidí.
Markéta to nebude mít lehké, ale zajisté je to člověk, který umí bojovat. Já jí přeji mnoho štěstí a Božího požehnání.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout