Karel Schwarzenberg

Do voleb s úsměvem
  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,52. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.08.2022 17:46:00

Pane poslanče, važte slova

Pane poslanče, važte slova

Komentář na facebookovém profilu k výrokům Andreje Babiše na svých mítincích

Náš bývalý premiér, pan Babiš, se zase jednou osvědčil. Při politickém shromáždění v Táboře označil své politické protivníky, koalici Spolu a koalici Pirátů a STAN jako fašisty a nacisty.

Šťastný to člověk, který hrůzu, kterou s sebou nesou tyto diktatury, nikdy nezažil. Kdokoliv, kdo si nacistickou hrůzovládu v Čechách a na Moravě ještě pamatuje, i když jako dítě, nikdy na to nezapomene a nikdy mu nepřijde na mysl sebenepříjemnějšího politického protivníka takto označit. Je to zneužití těchto výrazů, které mají v českých a také slovenských dějinách své pevné postavení a snadno se identifikují.

Bohudíky, žádná z dnešních politických stran nemá blízko k systému, který tady svého času vládl. Tu hrůzu si dnešní generace ani nedovedou představit. Ale stačí se podívat na tehdejší počty mrtvých a vězněných.

Prozatím všechny, i ty nejhorší vlády po roce 1989, nás sice zadlužovaly, promrhaly spoustu peněz za různé voloviny, ale jejich vládnutí nebylo založeno na násilí proti celým skupinám obyvatel a zabíjení. To je třeba si uvědomit.

Pokud si tento propastný rozdíl pan Babiš neuvědomuje, nemůže být v naší politice činný. Pane poslanče, važte slova.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama