Karel Schwarzenberg

Do voleb s úsměvem
  • TOP 09
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,49. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.10.2020 22:49:00

Prezident osvědčil nepochopení demokracie jako takové

Prezident osvědčil nepochopení demokracie jako takové

Komentář na facebookovém profilu k volbám do Senátu

Prezident oznámil, že druhého kola voleb do Senátu se už nezúčastní, neboť jeho kandidát neuspěl. Skončil třetí a nyní spolu budou soupeřit dva kandidáti z opačného názorového břehu.

Zdá se, že se prezident urazil, protože neuspěl jeho kandidát a odůvodnil to tím, že nesdílí názory ani jednoho z nich. Popravdě řečeno, kdybych nešel k volbám proto, že zcela nesouzním s názory žádného z kandidátů, tak bych šel k volbám asi tak jednou za deset let.

Podstatou demokracie je, že nejdřív musíme respektovat vůli lidí, kteří postaví a zvolí kandidáty a potom máme možnost mezi nimi volit. Že našeho vlastního ideálu málokdo dosáhne je jedna věc, ale musíme také přemýšlet o tom, který kandidát je pro naši zemi lepší volba. To je věc druhá a důležitější.

Prohlášení, že nepůjdu volit, protože se neprosadil kandidát, kterého jsem podporoval, je známkou nepochopení demokracie jako takové. A poněkud dětinské.

Karel Schwarzenberg

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama