Karel Schwarzenberg

Do voleb s úsměvem
  • TOP 09
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.11.2010 16:23:00

Sám mám zkušenost odchodu do zahraničí. Na ten pocit nikdy nezapomenu

Sám mám zkušenost odchodu do zahraničí. Na ten pocit nikdy nezapomenu

Ministr Schwarzenberg přijal kubánského politického vězně.

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg přijal dne 2. listopadu 2010 v Černínském paláci nedávno propuštěného kubánského politického věžně Rolanda Jimeneze Pozadu s jeho rodinou. Ministr ocenil statečný postoj celé rodiny a popřál jim mnoho štěstí v novém životě v ČR: „Sám mám zkušenost odchodu do zahraničí. Bylo mi 10 let, když jsme opouštěli Československo a ten pocit si do dneška pamatuji.“

Přijetí kubánského disidenta a jeho rodinných příslušníků je potvrzením dlouholetého postoje České republiky ve věci podpory demokratické opozice a občanské společnosti na Kubě. V reakci na zahájené propouštění disidentů tuto připravenost České republiky poprvé deklaroval první místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg během zasedání Rady pro zahraniční věci (FAC) 26. července 2010 v Bruselu. Ministr Schwarzenberg zdůraznil, že je nutné, aby se propuštění političtí vězni mohli svobodně rozhodnout, zda zůstanou na Kubě nebo využijí nabídku začít nový život za hranicemi Kuby. Česká republika je tímto způsobem připravena poskytnout azyl až deseti osobám, čímž se stává druhou zemí EU, která propuštěné politické vězně z Kuby přijala.

Poskytnutí politického azylu je společnou iniciativou Ministerstva zahraničních věcí a Ministerstva vnitra ČR. Česká republika tak vyjadřuje nejen snahu pomoci propuštěným kubánským disidentům v jejich tíživé životné situaci, ale i humanitární principy své zahraniční politiky.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout