Karel Schwarzenberg

Do voleb s úsměvem
  • TOP 09
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,49. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

1. 7. 2020 17:56:00

V Americe je zacházení s lidským životem poněkud lehkovážnější

V Americe je zacházení s lidským životem poněkud lehkovážnější

Komentář na facebookovém profilu k výroku prezidenta Zemana.

Náš pan prezident si vždy připraví nějaké překvapení. Na včerejší každoroční recepci v rezidenci amerického velvyslance na závěr svého tradičního proslovu řekl, že „Black Lives Matter“ je rasistický výrok. Není.

Nesmíme zapomenout, jak toto heslo vzniklo. Leckde, a přiznávám, že i ve dvou středoevropských zemích, které znám opravdu dobře, jsou policisté vůči občanům tmavší pleti mnohem přísnější a mnohdy i docela suroví. Zažil jsem to jako předseda Helsinského výboru pro lidská práva dosti často. Není to nic nového ani v Evropě, ani v Americe. V Americe je ovšem vůbec zacházení s lidským životem, snad je to tradice Divokého západu, poněkud lehkovážnější, rukou policie tam ale zahyne mnohem více Američanů tmavší pleti než ostatních. Z toho vznikl onen slogan, že černé životy jsou důležité.

To heslo zásadně není namířeno proti bílým, rudým, nebo Asiatům. Je to zoufalý výkřik Američanů, kteří ani více než sto padesát let po zrušení otroctví nejsou vždy a všude nazíráni jako rovnoprávní občané.

Pane prezidente, opět jste šlápl důkladně vedle.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama