Karel Schwarzenberg

Do voleb s úsměvem
  • TOP 09
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

31.01.2011 15:43:00

Využití jádra je opodstatněné. Pomáhá v boji proti změně klimatu

Využití jádra je opodstatněné. Pomáhá v boji proti změně klimatu

Společné tiskové prohlášení ministra zahraničních věcí ČR Karla Schwarzenberga a francouzského ministra pro evropské záležitosti Laurenta Wauquieze.

Ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg a Laurent Wauquiez, francouzský ministr pro evropské záležitosti, zdůraznili v rámci zasedání Rady pro obecné záležitosti dne 31. ledna 2011, které připravovalo jednání Evropské rady dne 4. února, blízkost pozic obou zemí v oblasti energetiky.

Ministři vyzdvihli zásadní význam, kterou má pro Českou republiku a Francii realizace ambiciózní energetické strategie Evropské unie s cílem podpořit konkurenceschopnost evropského průmyslu, umožnit občanům Unie bezpečnější a jednodušší přístup k energii a přispět k boji proti skleníkovým plynům.

Vyjádřili dále podporu nízkoemisní energetice a připomněli, že jaderná energetika představuje zdroj energie, jež je ekonomicky opodstatněný a který zároveň přispívá k cílům boje proti změně klimatu.

V návaznosti na svá předsednictví v Radě EU vyjádřily Francie a Česká republika vůli podporovat posílení energetické bezpečnosti EU a vnější dimenze evropské energetické politiky.

Obě strany podtrhly nutnost podpory nejvyšším standardům jaderné bezpečnosti jak v evropském, tak v mezinárodním měřítku.

ČR a Francie budou pokračovat v naplňování této společné vize evropské energetické politiky.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout