Karel Schwarzenberg

Do voleb s úsměvem
  • TOP 09
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

12. 1. 2017 14:24:33 - Fleischer

Zeman a terorismus

Proč pode vás prezident řekl, že se po Česku pohybuje muž napojený na teroristické organizace? Chovanec to komentovat nechce, což podle mě vzbuzuje ještě větší paniku než to, co prezident řekl. U něj už lidé počítají s tím, že občas mluví rychleji než myslí, ale co si myslet, když ostatní dělají, že se nic neděje? A druhý dotaz, co říkáte na to, že významný americký deník o Zemanovi napsal, že je proruský a protimuslimský evropský vůdce?

Odpověď

2. 2. 2017 13:25:03 - Karel Schwarzenberg
Jak známo, pan prezident nás rád straší jakýmkoliv muslimem a chce tím prokazovat svojí větší informovanost. Toto prohlášení ovšem všechny překvapilo, protože buď se jedná pouze o nějaký klep, protože žádná instituce to nepotvrdila. A nebo je to pravdivá informace ze solidních zpravodajských zdrojů a pak to bylo ovšem velmi nezodpovědné, protože tím byl dotyčný pouze varován. Pan ministr Chovanec se k tomu nechce vyjadřovat, patrně proto, že se tato informace nezakládá na pravdě a pan ministr by musel říci, že pan prezident neříká pravdu a pochopitelně se s ním nechce dostat do střetu.

Co se týká dotazu na komentář amerického deníku, z mnoha mých setkání s různými evropskými a americkými politiky vyplývá, že pan prezident tento dojem skutečně dlouhodobě budí, to musím bohužel potvrdit.