Karla Maříková

  • SPD
  • Karlovarský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,27. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.12.2020 18:49:00

Existují oprávněné obavy z bezpečnosti vakcíny

Existují oprávněné obavy z bezpečnosti vakcíny

Projev na 72. schůzi Poslanecké sněmovny 3. prosince 2020 – interpelace premiéra Babiše k neochotě členů vlády nechat se očkovat

 Vážený pane premiére,

vy jste na dotaz novinářů, zda se necháte očkovat proti onemocnění COVID-19 odpověděl, že po poradě se svým lékařem vzhledem k jiné imunitě kvůli zdravotnímu stavu. Ve vašem případě to docela chápu.

Ale pan ministr Brabec se také musí poradit s lékařem, jelikož měl špatnou reakci na očkování. No a někteří další členové vlády pak odpověděli, že se tedy nechají očkovat, ale dají přednost rizikovým skupinám. Veřejnost má z očkování obavy, jelikož jde o zcela nově technologicky vyspělou vakcínu, která nemá zatím žádnou oporu známou z tradičního očkování. Jedná se totiž o RNA vakcínu, jejíž účinná látka je (nesrozumitelné) v lipidové nanočástici. Takto konstruovaná vakcína nebyla doposud nikdy u lidí používána, a proto existují oprávněné obavy z její bezpečnosti, kterou neumí odborníci z dosavadního očkování jakkoliv odhadnout.

Není to tak trochu alibismus ze strany členů vlády, že dají přednost rizikovým skupinám? A budete na ně apelovat, aby šli v rámci motivační kampaně občanům příkladem a aby se nechali očkovat jako první?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama