Karla Maříková

  • SPD
  • Karlovarský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,55. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.04.2024 23:08:00

V4 je mimořádně důležitý nástroj, který nám dává velkou sílu

V4 je mimořádně důležitý nástroj, který nám dává velkou sílu

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2024 k Visegradské čtyřce.

 Děkuji za slovo, paní místopředsedkyně. Vážený pane nepřítomný premiére, podle slovenského premiéra Roberta Fica byl v Praze připravován rozpad V4. Nálada před tím, než jste šli s dalšími premiéry z V4 na tiskovou konferenci, byla podle premiéra Fica velmi napjatá. I přes váš odlišný názor na zahraniční politiku s našimi sousedy je V4 mimořádně důležitý nástroj, který nám dává velkou sílu, protože V4 dohromady reprezentuje více než 60 milionů obyvatel. Čekají nás k řešení důležitá témata, jako je Green Deal, migrační pakt a regionální spolupráce čtyř zemí je pro nás velmi důležitá.

Pane premiére, můžete mi sdělit, kvůli čemu na tomto jednání V4 byla vypjatá nálada a co vedlo Roberta Fica k podezření o chystaném rozpadu V4. Jaký je váš názor na fungování V4 a její důležitost pro Českou republiku?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama