Komunistická strana Čech a Moravy

  • KSČM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,63. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.09.2022 6:32:00

Plzeňský KV KSČM: Stanovisko k aktuální politické situaci

Plzeňský KV KSČM: Stanovisko k aktuální politické situaci

KV KSČM na svém zasedání dne 26.9.2022 vyjádřil poděkování všem členům a sympatizantům strany, kteří kandidovali ve volbách do zastupitelstev obcí a měst, které se konaly 23. a 24. září 2022.

 Stejně tak vyjádřil poděkování občanům, kteří podpořili naše kandidáty.

Jít s kůží na trh je dnes velmi odvážné a zástupci levice to nemají lehké, zvláště potom členové strany. O to víc si KSČM váží jejich podílu na výsledcích, váží si jejich práce i toho, že přes masový odpor pravice, sdělovacích prostředků a dalších sil šli do veřejné soutěže, nezradili a dál hájili a hájí zájmy většiny občanů této země.

Členové KSČM se vždy zasazovali za důstojný život bez válek a vykořisťování. KSČM i nadále zásadně odmítá pomoc Ukrajině v podobě dodávek zbraňových systémů a munice, případně finanční pomoci související s nákupem zbraní. Takováto pomoc nikdy mírovému řešení nepomůže. Stejně tak nepomůže přijímání dalších nesmyslných opatření a sankcí, které se odráží v ekonomice, zaměstnanosti, sociální oblasti atd. Právě s touto situací KSČM upozorňuje, že na občany a ekonomiku ČR se řítí katastrofa nevídaných rozměrů. Kritická je především situace s růstem cen energií, kdy ekonomika ji přestává zvládat. Přitom se v ČR vyrobí více levné elektřiny, než kolik ji spotřebujeme.

Komunisté Plzeňského kraje proto jednoznačně prosazují a podporují zastavit obchodování s elektřinou na burze. Ceny by se měly odvíjet od jejich skutečných nákladů. KSČM prosazuje důslednou revizi evropského Green Dealu. V této souvislosti dále navrhuje ukončit obchodování s emisními povolenkami. Nahradit soukromé distributory energie státní firmou. Stát by měl stoprocentně majetkově převzít ČEZ za účelem kontroly výroby elektřiny a její distribuce. Stát by měl odkoupit zásobníky plynu od německé RWE s tím, že odpovědnost za doplňování rezerv musí garantovat stát, ne soukromé zahraniční subjekty. KSČM navrhuje v souvislosti s neúměrným zvyšováním cen potravin prosadit nulovou sazbu DPH u zboží základní spotřeby a efektivněji využít zákona o cenách. Nastavit ceny PHM ve státním podniku ČEPRO s cílem srovnání nepřímé daně na pohonné hmoty se sousedními státy.

KSČM vyzývá občany, aby sledovali a posuzovali situaci v naší zemi i v Plzeňském kraji. Současně aby podpořili nadcházející akce zejména demonstrace v Praze a krajských městech s cílem vystavit „stopku“ Fialově vládě, která na občany ČR doslova kašle. Nelze se nechávat donekonečna obelhávat vládou a jejími představiteli. Občané ČR musí být na prvním místě. KSČM toto jednoznačně podporuje.

Členové pléna plzeňského KV KSČM

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama