ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,63. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.04.2019 21:32:00

Nemůžeme nečinně přihlížet

Nemůžeme nečinně přihlížet

Konzervativní strana přijala se značným znepokojením zprávu, že byl sir Roger Scruton odvolán z neplaceného postu poradce pro bydlení vlády UK, a to na základě zlovolné manipulace s rozhovorem, který poskytl týdeníku The New Statesman.

 Sir Roges Scruton je významný filosof, estetik a spisovatel a naše země je mu zavázána. Projevil nebývalou míru osobní statečnosti, když se tváří v tvář represivnímu aparátu totalitní země přímo na jejím území angažoval v pomoci, která spočívala zejména ve snaze umožnit zájemcům v ČSSR dosáhnout kvalitního vzdělání – samozřejmě proti vůli tehdy vládnoucí komunistické strany. Česká republika na tuto pomoc nikdy nezapomene. Osobní nasazení sira Rogera Scrutona pro naši svobodu bylo obdivuhodné. Výrazem naší vděčnosti je skutečnost, že je nositelem Medaile za zásluhy, kterou mu udělil president Václav Havel.

Protestovat v takovém okamžiku a zastat se cti křivě očerněného přítele je naší povinností. Konzervativní strana tak, prostřednictvím velvyslance UK v České republice J.E. Nicka Archera MVO, činí. Konzervativní strana taktéž vyzývá každého v České republice – zejména pak oficiální politickou representaci, aby se na spojeneckou Britskou vládu obrátil s podobným protestem.

Přijato 13. dubna 2019 Sněmem Konzervativní strany.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama