ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,63. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.07.2019 6:31:00

Předčasné volby? Ne bez tří pokusů o získání důvěry pro vládu

Předčasné volby? Ne bez tří pokusů o získání důvěry pro vládu

Nicméně se důvodně obáváme, že až příliš mnoho diskutujících samozřejmě předpokládá jako optimální cestu k předčasným volbám sebe-rozpuštění Poslanecké sněmovny. S tím nesouhlasíme.

Odhlížíme přitom od toho, že ti, kteří si takový postup přejí, ignorují fakt, že proti vůli Andreje Babiše je dnes téměř neprosaditelný – a bude-li to v souladu s jeho vůlí, jistě si vybere okamžik, který pro něj bude tím nejvýhodnějším.

Konzervativní strana připomíná své výhrady ke způsobu vyvolání předčasných voleb formou sebe-rozpuštění Sněmovny, které jsme shrnuli v prohlášeních „K vládní krizi: NE předčasným volbám“ (2017), „Nepřipusťte předčasné parlamentní volby!“ (2012) a „Odstraňte účelovou změnu Ústavy!“ (2009).

Pokud tedy má dojít k předčasným volbám do Poslanecké sněmovny, pak pouze v důsledku tří neúspěšných, vážně míněných pokusů o sestavení vlády a získání důvěry pro tuto vládu od Sněmovny.

Za Konzervativní stranu

Jan Kubalčík
předseda

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama