ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,45. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17. 2. 2018 22:10:00

STAN by měli požadovat předložení čistého lustračního osvědčení

STAN by měli požadovat předložení čistého lustračního osvědčení

Konzervativní strana vyzývá hnutí STAN k přehodnocení rozhodnutí jednat o podmínkách podpory vlády ANO 2011.

Konzervativní strana zaznamenala v otevřených zdrojích ochotu hnutí Starostové a nezávislí (STAN) jednat s hnutím ANO 2011 o podmínkách podpory vlády hnutí ANO 2011.

Konzervativní strana považuje tento krok za nešťastný a vyzývá tímto hnutí STAN k přehodnocení rozhodnutí jednat o podmínkách podpory vlády ANO 2011. Vedou nás k tomu zejména tyto důvody:

Preference „menšího zla“ v této podobě, takováto snaha zabránit „nedozírným následkům“*), vede v konečném důsledku pravidelně nikoli k zabránění nejhoršímu, ale zejména k podílu „záchranců“ na zhoubném vývoji a jejich spoluodpovědnosti za něj. Zároveň se tím také vytváří účinné politické alibi pro „hlavního pachatele“. Hranice mezi přijatelným a nepřijatelným, která má být ostře nasvícena, se tak stále více nezodpovědně zamlžuje, což vážně komplikuje možnosti řešení v budoucnu.

Prakticky se nedá zajistit, aby v Poslanecké sněmovně v aktuálním složení hnutí ANO 2011 nadále nehlasovalo ve shodě zejména se stranami KSČM a SPD, přičemž zabraňovat takovému postupu bude tím obtížnější, čím blíže bude řádný termín příštích voleb do Poslanecké sněmovny.

Tento krok zásadně a negativně ovlivní možnosti širšího společného postupu ve volbách do Senátu Parlamentu ČR, jejichž důležitost je, s ohledem na akutní ohrožení ústavního pořádku naší země, mimořádná.

Konzervativní strana konečně vyzývá hnutí STAN, pokud se navzdory uvedeným důvodům odhodlá zmíněná jednání vést, aby jako nepodkročitelnou podmínku stanovilo předložení čistého lustračního osvědčení všemi členy vlády v čele s premiérem, neboť aktuální stav de facto přítomnost konfidentů komunistické Státní bezpečnosti ve vládě České republiky legitimizuje pro futuro. Probíhající trestní stíhání pana Babiše je pak sice pouhým symptomem, nikoli podstatou jeho působení na politické scéně, ale i tato okolnost by jej měla z vlády jednoznačně vylučovat.

Nicméně, správným postupem je nechat pracovat Ústavu a již nyní se připravovat na příští volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR – nejlépe neodkladnou iniciací jednání vedoucích k maximalisaci počtu mandátů, který (s ohledem na specifické vlastnosti volebního zákona) demokratické strany mohou v těchto příštích volbách do Poslanecké sněmovny získat.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout