Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

KDU-ČSL se pomalu seznamuje s internetovými Parlamentními listy.
  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,78. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.02.2021 7:33:00

Bez nároku na „izolačku“ pro přijíždějící ze zahraničí postrádá zákon smysl

Bez nároku na „izolačku“ pro přijíždějící ze zahraničí postrádá zákon smysl

Senátorky za KDU-ČSL Anna Hubáčková a Šárka Jelínková chtějí, aby nárok na příspěvek pro osoby v karanténě nebo izolaci obdrželi i lidé, kteří se vracejí ze zahraničí.

 Současná verze zákona o mimořádném příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě nepočítá s variantou, že by denní příspěvek 370 Kč byl vyplácen i lidem, kteří přijeli z ciziny. Obě senátorky se obávají, že se jedná o demotivující podmínku a lidé by při trasování tajili, že byli v zahraničí.

„Toto ustanovení je podle nás v rozporu s ústavním právem na svobodu volného pohybu osob a je diskriminační,“ vysvětluje senátorka Anna Hubáčková, která je zároveň místopředsedkyní Ústavně-právního výboru, a podle které dané opatření do zákona vůbec nepatří. „Tvrdíme, že není možné prokázat, jestli se daná osoba nakazila v zahraničí nebo třeba až po návratu ze služební cesty nebo z návštěvy příbuzných. Tady se není o co opřít, proto to chceme ze zákona odstranit,“ dodává Hubáčková.

Mimořádný příspěvek 370 Kč mají získat zaměstnanci, kteří jsou v karanténě nebo izolaci s Covid-19. Příspěvek má být vyplácen k 60 % průměru jejich výdělku po dobu 10 dnů. Je to významný motivační prvek proto, aby lidé odcházeli do karantény, dodržovali ji a nezatajovali své kontakty při trasování.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama